HAYAT  BİYOGROFİM

1957 –Gemerek kazası-Karagöl köyü doğumluyum.Tahsilimi, Karagöl ilköğretiminde yaptım.Orta okul diplomasını dışardan aldım.

Çocukluk yılarımdan kalan hatıralardan,iki şey anılarımı süsler.Yazın kapımızın önünde tamir için gelen arabalar ve saymakla bitmeyen tekerler.Körük ,örs Babamın işlik dediği ,şimdinin modern atölyesi olan tezgahlar.İntizam içerisinde dizili alet ve edevatlar.

İkincisi ise kapımızın önünde sıra sıra dizili fenni kovan ve sepet kovanlar.Rahmetli babam beni hep arıcı başkanı diye çağırırdı.Babamın yapmış olduğu bu motif ve tabiyat sever bir insan olarak, arılarla ilgilenmekten kendimi alamadım.

1984 yılında Ortaanadolu fabrikasında iki yıl çalıştım.1984 tarihinden itibaren aralıklı zamanlarda TCDD   çalışmaya başladım. Şu an Kayseri’de kalıyor ve TCDD’de çalışmaya devam ediyorum.Köyümü –İnsanını ve Arıları sevdiğim için;bir vesile olarak köyüme gidip geliyorum.
İki çocuk babasıyım.Çocuklarımın İyi yetişip,öğrenim ve eğitimleri için emeğini esirgemeyen eşime şükranlarım muhakkaktır.

Ömer TURAL

 

© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Tayfun TURAL
Site Yazarı ve Yöneticisi Ömer TURAL